Citroenrisotto met groene asperges/ Foodies

Koken uit een kookboek. Dat is het gloednieuwe thema waar ik minimaal 1 keer in de maand mee aan de slag ga. Ik pik een lekker recept uit een normaal kookboek of in dit geval een magazine en deze maak ik volledig lactosevrij. Zo kun je zien dat het heel makkelijk is om een recept lactosevrij te maken maar ook heb jij weer nieuwe inspiratie en hoef je niet bang te zijn dat het recept mislukt of niet lekker is want ik heb het al voor je uit getest. Want als het niet bevalt deel ik hem natuurlijk niet met jullie. Wellicht deel ik het wel in mijn stories op mijn social media als een recept gigantisch flopt.

Foodies:
Het eerste recept die ik met jullie ga delen is de citroensrisotto met groene asperges en een gepocheerd ei uit het magazine Foodies.
Dit geweldig leuke magazine kreeg ik van een vriendin voor mijn verjaardag. Hier maak je mij zo blij mee! Ik blader hem wel 10 keer door en al die keren geniet ik er volop van en zie ik weer iets anders. Ik maak hier vaak ook een lekker recept uit. En ook deze keer viel mijn oog op een lekker recept. Helaas niet lactosevrij maar dat kunnen we regelen dacht ik.


citroenrisotto
Citroenrisotto met groene asperges en een gepocheerd ei:

En net zo’n werk, het was echt genieten! Risotto is ook één van mijn lievelings recepten, maar de combinatie met citroen was nieuw voor mij. Helaas eet ik het veel te weinig maar mijn man houdt er totaal niet van. Die gooit er ketjap doorheen, dat is toch vloeken met de risotto. Maar ach als hij het zo 1 keer in de maand wilt eten en ik lekker kan genieten van een bordje comfort food vind ik het prima haha. Groene asperges heb ik alleen nog maar in de soep gegeten dus dit recept leek me leuk en lekker om uit te proberen.

Citroenrisotto met groene asperges en gepocheerd ei


Ook deze pasta met pittige worst, basilicum en mosterd van Nigel slater uit het magazine staat op mijn lijstje om binnenkort eens te maken. Vervang de slagroom door plantaardige van Alpro of van het merk Minusl (deze is lactosearm 0,1g/100g).



Ingrediënten vervangen naar lactosevrij:

Om dit recept lactosevrij te maken moesten er wel een aantal ingrediënten plaats maken voor een lactosevrije variant. De groente bouillon blokjes gebruik ik altijd van Maggi (kan melk bevatten) van het jumbo eigen merk kunnen ze ook. De boter heb ik vervangen door Wajang plantaardige boter. Let op de met witte wijn, het schijnt dat er soms lactose aan toe wordt gevoegd. Ik heb het zelf nog nooit ontdekt. Maar wil je er zeker van zijn dat er geen melk in zit koop dan een vegan wijn. Ik had pinot grigio van Orbea gebruikt. Deze heb ik bij Jumbo gekocht.

En als laatste heb ik de feta natuurlijk vervangen. Daarvoor in de plek kocht ik de witte plantaardige plak van Jumbo. Dit is mijn favoriete plantaardige vervanger voor feta die ik op het moment erg lekker vind. Ook qua prijs is deze best leuk om te kopen. Ook al is hij dubbel zo duur dan de normale feta van Jumbo. Hierboven vind je het originele recept en hieronder de ingrediënten nog even op een rijtje die ik gebruikt heb.

Mis je vlees in dit recept? Dan kun je een paar plakjes crispy bacon eraan toevoegen. Snij deze eventueel in stukjes en meng door de citroenrisotto net zoals ik gedaan heb.


Ingrediënten:
750 gram groentebouillon (1 blokje maggi of Jumbo eigenmerk)
1 citroen
2 eetlepels + 50 gram koude plantaardige boter Wajang, Violife, plantenmargarine AH
1 ui of 2 steeltjes lente-ui
200 gram risottorijst
50 ml witte droge wijn (Orbea)
1/2 eetlepel olie
250 gram groene asperges
50 ml azijn
3 eieren
50 gram witte plantaardige plak Jumbo/ Dodoni Plant’d greek white/ Violife Vegan Greek white stuk
zout en peper
2 eetlepels pompoenpitten

De bereidingswijze vind je hier. Laat je het hieronder weten als je dit recept gemaakt hebt? Het eieren pocheren is niet denderend gelukt maar de rest gelukkig wel. Daar gaan we binnenkort nog even mee oefenen. Dit filmpje kan jou misschien ook helpen.

De grillpan is van Greenpan.


Hopelijk vind je het weer een leuke blog, en doe jij ook mee. Volg je me ook al op facebook, instagram, pinterest & Youtube?

Laat een berichtje achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *